Projekti

Dokumentu glabātuves projektēšana un izbūve

Dokumentu glabātuves projektēšana un izbūve
  • Pasūtītājs: VA „Memoriālo muzeju apvienība”
  • Arhitekte: M. Mihailova
  • Objekta adrese: O. Vācieša iela 19, Rīga
  • Projekta termiņi: 2012. gada 13. novembris -
                               21. decembris

O. Vācieša memoriālais muzejs ir dibināts 1988. gadā, piecus gadus pēc Ojāra Vācieša aiziešanas mūžībā. Muzeja mājai ir vairāk nekā 200 gadus sena vēsture, un tā ir vietējās nozīmes arhitektūras piemineklis. Sākotnēji celta kā traktieris „Jeruzaleme” - turīgo Pārdaugavas iedzīvotāju iemīļota atpūtas vieta, vēlāk pārtapusi par dzīvojamo māju un tikusi vairakkārt pārbūvēta. Kopš 1960. gada šeit dzīvoja un strādāja dzejnieks Ojārs Vācietis ar savu ģimeni.

Neilgi pirms dzejnieka 80. jubilejas atceres, 2012. gada nogalē, „Apprime” saņēma „Memoriālo muzeju apvienības” pasūtījumu veikt atsevišķu muzeja telpu interjera arhitektoniski māksliniecisko izpēti, izstrādāt vienkāršotās renovācijas būvprojektu un, savienojot vairākas nelielas telpas, izveidot muzeja dokumentu glabātuvi mūsdienām atbilstošas plauktu sistēmas ievietošanai.

Pasūtījuma veikšanai piesaistījām arhitekti ar lielu pieredzi arhitektūras pieminekļu atjaunošanā un izstrādājām vienkāršotās renovācijas būvprojektu, ievērojot visas Valsts kultūras pieminekļu inspekcijas prasības. Saskaņā ar būvprojektu veicām šādus būvdarbus: nojaucām nenesošās koka starpsienas, veicām pasijas pastiprināšanu, ieklājām jaunu betona grīdu ar nestspēju atbilstoši plauktu sistēmas prasībām, demontējām sekundārās ieejas ārdurvis un izveidojām ārējo vērtni atbilstoši ēkas raksturam, savukārt iekšējo – atbilstoši muzeja drošības prasībām, demontējām veco krāsni un uzstādījām jaunu, veicām iekšējo logu vērtņu remontu un pārkrāsošanu, kā arī atjaunojām telpu apdari.

Atpakaļ